چرخی در شهر بزنید تا ببینید تقریبا در هر خیابان و محله‌ای دست کم یک کترینگ یا تهیه غذای آماده وجود دارد.

انعکاس نو، طی چند سال اخیر و با افزایش اهمیت “زمان”، روز به روز بر تعداد کترینگ‌ها افزوده شد. آشپزخانه هایی که غذاهای آماده را سفارش گرفته و در سریع ترین زمان ممکن در محل سفارش را به مشتریان خود تحویل می‌دهند.

ولیکن همین فشردگی زمانی و کاری از سوی دیگر می‌تواند عاملی بر کاهش رعایت موارد بهداشتی در ارائه یک غذای سالم به مشتریان باشد.

“گندمک” از جمله کترینگ‌هایی است که ضمن توجه به زمان، از رعایت استانداردها و بهداشت غذایی غافل نمانده است چه آن که بر همین اساس نیز توانسته روز به روز بر مشتریان خود بیفزاید و در همان راستا، تعداد شعبات خود را در نقاط مختلف شهر گسترش دهد.

#گندمک سال ۸۹ و توسط کارمندی ساده در اورمیه راه‌اندازی شد. او هر چه داشت فروخت، مغازه‌ای کرایه کرد و کارش شروع شد. هم آشپزی می‌کرد، هم توزیع می‌کرد و هم تبلیغ. در کنار آن مدیریت کترینگ را هم بر عهده داشت!

صاحب کترینگ #گندمک می‌دانست در بازار رقابتی، برنده آن است که قاپ مشتری را برده باشد. لذا به اندیشه ارائه محصولی متفاوت افتاد چنان که بزودی توانست با غذایی متنوع و متلون در پخت و بسته‌بندی، خود را به برندی در خور تحسین در صنعت غذایی اورمیه تبدیل کند.

او به این قناعت نکرد و در گام بعدی و پیرو جلب رضایت بیش از پیش مشتریان، حتی از دو آشپز ماهر برج میلاد تهران دعوت کرد تا دوره‌های آموزشی را برای پرسنل #گندمک در اورمیه برگزار کنند.

#گندمک امروز با شعار: “مشتری‌مداری، بهداشت و نوآوری” سفره‌های مشتریان‌اش را رنگین می‌سازد.

ادامه دارد…..

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*