كشف مديرى كه فيش حقوقش " صفر " است.

به گزارش انعکاس نو، ایامی که فیش حقوقی نجومی برخی مدیران دولتی کشور خبرساز شده و مخالفین دولت یازدهم بر آن موج سواری می کنند؛ هستند مدیرانی که حتی هیچ حقوقی بابت کار و مدیریتشان دریافت نمی کنند.
انعکاس نو مدیری را در آذربایجان غربی کشف کرده است که به شرط افتخاری و بدون دریافت حقوق مدیریت سازمان برعهده گرفته است.
وی که همکارانش او را مدیری عاشق خدمت و سرشار از روحیه خیرخواهانه می شناسند؛ کسى نیست جز ” دکتر عباس سید زکریائى ” مدیر عامل افتخارى سازمان هلال احمر آذربایجان غربى؛ پزشکى دلسوز که شرط حضور خود در مدیریت سازمان هلال احمر را وقف حقوقش براى ارتقا سطح خدمات این سازمان و به اشخاصى کرده است که بدلایل مختلف محتاج بهره مندی از خدمات عام المنفع سازمان می باشند.
وى هم اکنون در چهل و پنجمین بهار از زندگیش با حفظ سمت مدیر عاملى افتخارى هلال احمر استان رئیس اداره بازرسى، رسیدگى به شکایات و ارزیابى عملکرد دانشگاه علوم پزشکی ارومیه است.
از جمله موارد کارنامه وزین مدیریت این فرد موفق میتوان به ۵سال مدیرعاملى سازمان هلال احمر استان بین سالهاى ٨٠تا ٨۵بعنوان مشت از خروار بسنده کرد.
انعکاس نو به بهانه آغاز فصل تابستان و مضاعف شدن فعالیت هاى (امدادی،آموزشی و فرهنگى)سازمان مصاحبه اى با ایشان ترتیب داده که در ذیل می خوانید.
انعکاس نو- سلام اقاى دکتر لطفا خودتون رو معرفی بفرمایید؟
بنده عباس سید زکریائى ۴۵ ساله و مدیرعامل افتخارى جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربى هستم.

انعکاس نو- اقاى دکتر از چه زمانى مدیریت سازمان را بر عهده گرفتید و طى این مدت از اقدامات و طرح هاى عمده اى که انجام داده اید شرح مختصرى بفرمائید؟
بنده براى بار دوم (بار اول بین سالهاى٨٠تا٨۵)در نیمه سال ٩٣به شرط خدمت و مدیریت افتخارى مدیر عامل سازمان شده ام واز آنروز تا پایان سال ٩۴ موفق به اجراى طرح هر خانواده یک امدادگر با هدف فراگیری همگانى اقدامات اولیه امدادادى وبا گستره فراگیرى ٢٠هزار نفر، طرح دادرس با جامعه هدف مدارس که از هر کلاس درس یک امدادگر تربیت شده است و طرح غنچه هاى هلال باجامع هدف خردسالان در مهدهاى کودک ومدارس ابتدائى شدیم.
انعکاس نو- در مدت حضور خود چه کمبودها و موانعى بر سر راهتان بوده و چگونه با آنها کنار آمده اید؟
اصلیترین دغدغه من در مدت ٢٢ماه حضور در سازمان مانند سایر بخش هاى دولت، مقابله با مشکلات مالى است که بر اثر تحریم و مسائلی که نمی خواهم به ان پرداخت کنم، گریبان گیرمان بود. باید اذعان کنم که سال ٩٣ بعنوان سخت ترین سال دولت یازدهم از لحاظ مالی بود. بنده در این مدت با تمسک به فرامین رهبر انقلاب و با بهره گیرى از اقتصاد مقاومتى و تقویت بخش هاى در امد زائى سازمان سعى در فایق آمدن بر مشکلات مالى و جبران کسر بودجه نموده ام.
انعکاس نو- جناب آقاى دکتر در باب مشکلات و کمبود امکانات در سازمان برایمان توضیح بفرمائید؟
در سازمانی که گستره فعالیت هاى امدادى دارد، قطعا کمبود ها هم فراوان خواهد بود؛ نبود امدادگران ماهر و آموزش دیده ى حرفه اى به تعداد کافى یکى از آنهاست که با دادن فراخوان ها و به حمدالله افزایش رغبت در جهت همکارى با سازمان طى سال اخیر این موضوع در حال حل میباشد. البته بزودى با کسب اعتبارات لازم ٣پایگاه امداد و نجات جاده اى جدید در محور هاى ارومیه- سرو، ماکو و میاندوآب احداث می شود.

انعکاس نو- اقاى دکتر لطفا در باب دورى سازمان از سیاست و همچنین حضور سازمان در صحنه هاى همچون سفر اخیر رئیس جمهور توضیح بفرمائید؟
اعتقاد راسخ من با توجه به اصول و مشى جهانى سازمان هلال احمر به دورى آن از سیاست و حفظ بى طرفى در خدمت رسانى به آحاد بشر بدون توجه به رنگ، قوم، نژاد و دین میباشد. اجازه استفاده حزبى و سلیقه اى نه به خود و نه به شخص دیگرى را نداده و نخواهم داد. واما درباب حضور سازمان در همایش هاى مردمى همچون سفر اخیر رئیس جمهور باید عرض کنم سازمان از نیروهاى مردمى از مردم وبراى مردم است. حضور پرشور مردم در چنین گرد همایى های عظیم و امکان بروز حوادث، استقرار چادر هاى سازمان در مسیر استقبال کاملأ جزو وظایف طبیعی سازمان بوده و محول شدن امر جمع آوری نامه هاى مردمى باتوجه به چهره مردمى ومشى امانت دارى آن دربین مردم امری عادى بوده که در دولتهاى قبلى هم به همین منوال بوده و نباید با شائبه سیاسی جلوه دادن سازمان براى این نهاد خدمت گزار و جمعیت داوطلب آن، حاشیه ایجاد و جوسازى نمود.

انعکاس نو- براى ما از حواشى اخیرعلیه سازمان بفرمایید؛ حاشیه ایجاد کنندگان چه کسانی بودند؟ حتی شنیده شد که بیش از یک هزار نفر از امدادگران با امضای طوماری خواستار حمایت از شما بودند؛ در این رابطه توضیح بفرمایید.
بنده از انعکاس نو و دوستان امدادگرى که ما را مورد لطف خود قرار دادند و بصیرانه از جو سازى علیه این سازمان پاک مردمى جلوگیری کردند تشکر میکنم؛ اما حق را به امداد گران عزیز معترض میدهم و باید عرض کنم سازمان باتوجه به درجه بندى وسطح آمادگى که طى آزمون همه ساله از إمداد گران عزیز بعمل مى آورد؛ نسبت به تعیین حق الزحمه إمداد گران می کند. در امتحان اخیر امسال نیز رتبه تعدادى از امدادگران عزیز بعلت دورى از آمادگى کاهش یافته بود که بنده بلافاصله پس از دریافت اعتراض این عزیزان با ایجاد فرصت مجدد آزمون از آنها طى ماه هاى آینده از کاهش رتبه و بطبع حق الزحمه هایشان در مقطع کنونى جلوگیرى کردم واما درباب حقوق ها نیز باید عرض کنم که علی رغم کسری بودجه سازمان ، دستور وأریز حق الزحمه هاى معوقه را صادر کرده ام.

انعکاس نو- سوال آخر ما در رابطه با فیش حقوق شما است؛ آیا واقعا فیش حقوقتان صفر است؟
تمایلی به توضیح و رسانه ای شدن این موضوع ندارم ولی هرچند که می دانم انعکاس نو تحقیقاتی در این رابطه داشته است (خنده)

انعکاس نو- پاسخ این سوال برایمان مهم است، آیا واقعا هیچ حقوقی به عنوان مدیرعامل سازمان هلال احمر آذربایجان غربی دریافت نمی کنید؟
بله این موضوع صحت دارد.

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

4 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 4
  • دیدگاه جواد کرال در شنبه، ۵ تیر ۱۳۹۵ در ساعت ۱۱:۰۳ قبل از ظهر

   والله یاشا دکتر یاشا غیرت وار یاشا

   6 پاسخ
  • دیدگاه میثم در شنبه، ۵ تیر ۱۳۹۵ در ساعت ۹:۳۹ بعد از ظهر

   خداوند به شما عمر با عزت عطا کند,کاری که شما میکنید,والاتر از ایثار است,و قیمت ندارد,,نام نیکو گر بماند ز ادمی,,,به کز او ماند سرای زرنگار

   8 پاسخ
  • دیدگاه جناب خان در یکشنبه، ۶ تیر ۱۳۹۵ در ساعت ۱۰:۳۴ قبل از ظهر

   فریب افکار عمومی ! عجب رویی دارند بعضی ها. اگه راست میگه فیش حقوقی شبکه بهداشت را رو کنه که بالای ۱۵ میلیون تومان هست. نه هلال احمر را که به طور غیر قانونی دو شغل را اشغال کرده این اقل. در شرف رفتنه این آقا داره تلاش میکنه مردم رو فریب بده. اگه آزاد مرد هستیداین مطلب را هم انعکاس بدهید.

   1 پاسخ
  • دیدگاه توحید در چهارشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ در ساعت ۱:۲۶ بعد از ظهر

   با سلام
   واقعا متاسفم بابت انتشار این خبر
   بنده از منابع موثق خبر دارم که شخص فوق الذکر ماهانه به طور میانگین ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال دریافتی داره
   این کار شما نشانگر آماتور بودن شماست
   بنده چندین مورد رو از سایت و تلگرام شما دیدم که بدون تحقیق و بدون منبع موثق خبری رو نشر دادین و بعد از اینکه کذب بودن خبر ثابت شده حتی جرات تصحیح و عذر خواهی هم نداشتین
   هر که باشد عاقل دانا نمیگو یددروغ صا حب اند یشه والا نمیگو یددروغ

   در زمین آسمان در هرمکان وهر زمان چون خداحاضر بودآنجانمیگویددروغ

   درمیان دوستان ازروی لاف خودسری شخص باایمان با تقوانمیگویددروغ
   با تشکر

   1 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*