انعکاس نو- اولین سالگرد درگذشت حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني بهانه ای شد تا بسیاری از سیاسیون، اصحاب رسانه و روشنفکران ..." /> ماجرای نامه اسمعیل علی میرزایی به آیت الله هاشمی چه بود؟ - پایگاه تحلیلی خبری انعکاس نو

اسمعیل علی میرزایی یادداشتی در کانال تلگرامی خود منتشر کرد که این یادداشت به شرح ذیل است.

انعکاس نو– اولین سالگرد درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بهانه ای شد تا بسیاری از سیاسیون، اصحاب رسانه و روشنفکران کشورمان در مورد ابعاد زندگی سیاسی ایشان از آغاز نهضت انقلاب اسلامی تا پایان حیاتشان  اظهار نظرهایی نمایند.

با توجه به فضای عاطفی که به واسطه درگذشت نابهنگام ایشان و مجموعه اتفاقات دوازده سال گذشته در حیات سیاسی ایشان و کل جامعه به وجود آمده بود فضای کلی این اظهار نظرات، سخنرانی ها و مقالات عمدتا در توصیف و گاها تطهیر اقدامات ایشان که همراه با عبارتهایی مانند سیاستمدار نمونه پس از انقلاب، سیاست مدار تیزهوش، دموکراسی خواه، مردم دار و سیاستمدار شجاع بود، انجام گرفت.

لذا امید است صاحبان اندیشه و قلم با نگاهی واقع بینانه تر به نقش و جایگاه ایشان در تاسیس نظام جمهوری اسلامی و اعتماد بی نظیر حضرت امام خمینی (ره)، عملکردشان را در ایام مختلف بررسی و نقد نمایند که معتقدم بررسی عملکرد ایشان در ادوار مختلف می تواند کمک بزرگی به دولت آقای روحانی نماید و توصیه های سازنده ای برای فعالین سیاسی و اجتماعی به همراه داشته باشد.

حضرت آیت الله هاشمی در طول زندگی خود فراز و نشیب های زیادی را تجربه کردند. بالخصوص از سال ٨۴ یک تغییر تندی را به تبع از جامعه در نگرش و رفتارهای ایشان شاهد هستیم, تا جایی که در سال ۹۲ بر خلاف ادوار گذشته، برای تشکیل ستاد انتخاباتیشان بر استفاده از نیروهای پایکار که سابقا با ایشان زاویه داشتند، تاکید می نمایند.

ایشان بعد از اتفاقات و رفتارهای جریانی که سابقا با استفاده از نام و موقعیت ایشان در نظام به نان و نوایی رسیده بودند و به تکه نانی به ایشان پشت کرده بودند، لطف ویژه ای به اصلاح طلبان پایکارداشتند و به مواردی که از طرف اینها مطرح میشد، حساسیت خاصی داشتند.

لازم میدانم، به یکی از خاطراتم از حضرت ایشان که آقای دکتر غلامعلی رجایی از نزدیکانشان در سالهای اخیر که در سخنرانی شان در مراسم چهلم حضرت آیت الله در مسجد الرسول ارومیه هم بیان نمودند، اشاره نمایم.

در اردیبهشت سال ٩٢ در خصوص وضعیت استان و عملکرد برادرمان جناب آقای سعادت نامه ای تنظیم و خدمتشان ارسال نمودم، آقای رجایی نقل می کرد، سه بار بطور کامل نامه را مطالعه نموده و خیلی ناراحت شدند و فرمودند با آقای سید کاظم میرولد (معاون وقت سیاسی وزارت کشور) صحبت کنید. بعد از پیگیری آقای میرولد جلسه ای به اتفاق آقای رادفر در حضور آقای سعادت تشکیل گردید، آقای سعادت از طرح مطالب به حضرت آیت الله ناراحت بودند و درخواست نمودند، موارد با خودشان مطرح گردد.

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*