حرکت های انتخاباتی اصولگرایان زیر ذره بین انعکاس نو (قسمت سوم)
ابراهیم بازیان را میتوان در عنوان " مرد تمامی انتخابات" خلاصه کرد.

به گزارش انعکاس نو، ابراهیم بازیان متولد ۱۳۴۸ و شاید رکورد دار ثبت نام کرده در انتخابات گوناگون در بین داوطلبین انتخابات مجلس از حوزه ارومیه باشد. او داماد بیت الله جعفری و یکی از گزینه های جبهه پایداری در ارومیه است.

ابراهیم بازیان در دوران شهرداری محمود احمدی نژاد در پایتخت؛ مسوول شورای هماهنگی اصولگرایان در آذربایجان غربی بود که ریاست آن در پایتخت را خود محمود احمدی نژاد بر عهده داشت.

وی در دور اول، دوم و سوم؛ عضو شورای اسلامی شهر ارومیه بود که پس از روی کار آمدن محمود احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور کشور، وی به عنوان شهردار ارومیه منصوب شد.

اختلاف بازیان با اصولگرایان هم فکر خود در زمان شهردار بودن او، کلید خورد. بازیان در زمان تصدی به عنوان شهردار ارومیه، اعلام کرد که خواهان استعفا و حضور در انتخابات مجلس نهم است که دوستان اصولگرای وی به مخالفت با این تصمیم وی برخواستند. کار تا جایی پیش رفت که بازیان از سوی همفکران خود استیضاح و برکنار گردید. او در انتخابات مجلس هشتم از حوزه ارومیه نیز طعم شکست را چشید.

بازیان از همان روز اول ثبت نام در انتخابات مجلس دهم، جنجال آفرید! وی به طور علنی و در جمع خبرنگاران به نتایج انتخابات دوره گذشته مجلس شورای اسلامی اعتراض کرده و به آگهی نتایج انتخابات که از سوی فرمانداری اعلام شد، ایراد گرفت.

بازیان هرچند همچنان توانسته که ارتباط خود با “صادق محصولی” یکی از یاران احمدی نژاد را حفظ کند ولی یاران بازیان در ارومیه به جبهه رقیبان همفکر او ملحق شدند. حاج “زینال تمایل” یکی از دوستان قدیمی بازیان است که به نظر می رسد در این دوره در کنار جلال زاده خواهد بود. جلال زاده اخیرا به همراه حاج زینال تمایل و رسول اصغرزاده در مراسم ختم حجت الاسلام قربانی حاضر شد که شاید نشان از تغییر حامیان وی می باشد.

لازم به ذکر است، ابراهیم بازیان در سال ۹۲ در انتخابات شورای اسلامی شهرها از حوزه تهران، بعنوان کاندید جبهه پایداری شرکت کرد که موفق به راهیابی به شورای اسلامی شهر تهران نشد.

انعکاس نو در ذیل احتمال ایتلاف ” ابراهیم بازیان با همفکران اصولگرای او را بررسی می کند:

وحید جلال زاده: زیاد ( هرچند هر دوی آنها از طیف های جداگانه احمدی نژادی ها به شمار می روند، اما بالاخره هر دو احمدی نژادی هستند)

روح الله حضرت پور: بسیار کم ( بازیان محبوبیت حضرت پور پدر را مدیون خود می داند؛ او معتقد است که حاج محمد برنامه هایی را که قرار بود او اجرا کند را اجرا کرده است)

نادر قاضی پور: بسیار کم ( هرچند نادر اصولگراست ولی بعید به نظر می رسد که قاضی پور با یک احمدی نژادی ایتلاف کند)

جواد جهانگیرزاده: صفر ( انتخابات آغاز نشده، جواد و ابراهیم به یکدیگر خط و نشان کشیدند. ایتلاف بین این دو دور از انتظار است)

سید سلمان ذاکر: زیاد ( بازیان می داند که برای رقابت با ایتلاف های احتمالی رقیبان خود، از جمله جهانگیرزاده؛ باید به فکر ایتلاف با هفکران همسو بود. ذاکر می تواند گزینه مناسبی برای وی باشد)

 

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

1 دیدگاه:

دیدگاه‌های غیرقابل انتشار: 0 دیدگاه‌های منتشر شده: 1
  • دیدگاه شهروند در جمعه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ در ساعت ۹:۲۱ بعد از ظهر

   آقای مهندس بازیان در دوران تصدی گری در پست شهردار ارومیه نتوانستند رضایت همشهریان رو جلب کنن ایشان با کارنامه نه چندان موفق خود در پستهای پشت سر گذاشته خیلی بعید به نظر نیاد بتونن در رقابت کاندیدایی مجلس شورای اسلامی رای اعتماد از آحاد مردم شریف ارومیه بگیرن.
   ایشان نیز امثال سایر مسءولین رده بالا در پست های خود بیشتر تکیه بر الفاظ و اشعار بی اثر تکیه کردن.
   با تشکر از سایت انعکاس.

   0 پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*