رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: بازارچه‌های پلدشت و خوی ساماندهی شده و در صورت لزوم برای تخصیص سهمیه‌های ارزی برای هر کدام از بازارچه‌ها با مصوبه شورای مبادلات مرزنشینی اقدام می‌شود.

به گزارش انعکاس نو، جعفرصادق اسکندری در جلسه شورای مبادلات مرزی استان، با اشاره به لزوم بررسی نحوه فعالیت تعاونی‌های مرزنشینی اظهار کرد: هم اکنون فعال‌سازی تعاونی‌های مرزنشینی و احصاء مسائل و مشکلات آنها انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه تعاونی‌های مرزنشینی در کل استان باید گسترش یابد تصریح کرد: همچنین باید مباحث مربوط به تعاونی‌های غیرفعال بررسی و ضعف آنها احصاء و نسبت به افزایش و ارتقای سطح معیشتی مرزنشینان با پیگیری موضوعات تعاونی‌های مرزنشینی اقدام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم توسعه فعالیت‌های مرزنشینی در آذربایجان‌غربی افزود: در این رابطه نیز باید مسائل و موارد مرزی استان مثل مرز صنم‌بلاغی پلدشت و رازی خوی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در مورد نحوه چگونگی بهره مندی فعالان این دو بازارچه به ویژه دارندگان کارت پیله وری مصوباتی انجام شد.

وی بیان کرد: در این زمینه مقرر شد در راستای ماده ۱۰ قانون شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان، با حضور فرمانداران شهرستان های خوی و پلدشت نسبت به ساماندهی این بازارچه ها اقدام و در صورت لزوم برای تخصیص سهمیه های ارزی برای هر کدام از بازارچه ها با مصوبه شورای مبادلات مرزنشینی اقدام شود.

 

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*