استاندار آذربایجان غربی نیز با اشاره به مدیریت نادرست اقتصادی در دولت های نهم و دهم، گفت: به دلیل مدیریت ناصحیح اقتصادی، درآمدهای کلان نفتی در این دولت ها به جای سرمایه گذاری در زیرساخت های اقتصادی به تورم 40 درصدی منجر شد.

به گزارش انعکاس نو، محمد مهدی شهریاری  عصر روز یکشنبه در شانزدهمین جلسه خدمات سرمایه گذاری آذربایجان غربی که با حضور سرمایه گذارانی از آلمان برگزار شد، افزود: درآمد یکهزار و ۲۰۰ میلیارد دلاری دولت نهم و دهم از محل فروش نفت و صنایع پتروشیمی می توانست جهشی در توسعه اقتصادی ایجاد کند اما متاسفانه فرجامی جز تورم و رشد منفی اقتصادی نداشت.

وی با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید، افزود: شرایط کشور پس‌ از برجام دچار تغییر مثبت شده است و باید از این فرصت برای توسعه کشور بیش از پیش استفاده شود.

وی تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران را مانعی برای توسعه پایدار کشور دانست و گفت: پس از برجام کشورهایی همچون آمریکا که از بهبود روابط جمهوری اسلامی ایران با دنیا در هراس بود، سعی در سنگ اندازی و ایجاد مشکلات بانکی برای ایران کرد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مشکلات بانکی در حوزه بین الملل رفع شود، مانعی برای توسعه کشور نخواهیم داشت، ادامه داد: شرکت های آلمانی آماده سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یوریی در ایران هستند و امید است مسیر این سرمایه گذاری هرچه سریع تر هموار شود.

وی آذربایجان غربی را دارای پتانسیل های اقتصادی کم نظیر در حوزه های صنایع، معادن و گردشگری عنوان کرد و گفت: به مردم این قول را می دهم که برای افزایش ثروت، رفاع اجتماعی و اشتغال زایی تمام تلاش خودم را به کار بگیرم.

وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا با تعامل و همکاری مدیران بخش خوصی و نمایندگان استان زمینه رشد، توسعه و افزایش ثروت در آذربایجان غربی را بیش از پیش فراهم کنیم.

ایمیل مستقیم: info@enekaseno.ir

دیدگاه شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد الزامی نشانه‌دار هستند.*

*